زنان مطلقه بی گناه اند

مشکلاتی که زنان مطلقه پس از جدایی از همسران خود با آن مواجه می‌شوند از جمله این تبعات است و دید منفی جامعه نسبت به این زنان، تنها و بی سرپرست شدن آنها، شرایط نامناسب مالی، کم بودن احتمال ازدواج مجدد و... از مواردی است که عده‌ای از این زنان را به سوی بزهکاری سوق می‌دهد و باعث به خطر افتادن امنیت جامعه می‌شود. 
  با گذشت زمان و تغییر فرهنگ‌های کهن و اصیل جامعه ما، مواردی مثل طلاق حالتی عادی و معمولی به خود می‌گیرد و روندی افزایشی پیدا می‌کند. در این میان عده‌ای از زنانی که از شوهران خود طلاق می‌گیرند در صورتی که از وضع مالی خوبی برخوردار نباشند، به ناچار برای کسب درآمد و امرار معاش به سمت کارهای خلاف می‌روند و بیشتر این زنان به سمت جرایمی سوق پیدا می‌کنند که این از بی توجهی جامعه به زنان مطلقه است از سویی گروهی از این زنان دچار انحرافات اخلاقی می‌شوند که این خود بزرگترین معضلی است که جامعه را تهدید می‌کند. 
 

 بیشتر این زنان به انجام کارهای خلاف تمایل ندارند و از سر اجبار دست به چنین اعمالی می‌زنند و نگاه منفی جامعه نسبت به آنها یکی از مهمترین عواملی است که باعث بزهکار شدن زنان مطلقه می‌شود و در برخی مواقع آنان به صورت ناخود آگاه به دام آسیب‌های اجتماعی می‌افتند. حال آن که اگر این زنان مورد حمایت قرار بگیرند شاید هیچ گاه به سمت ارتکاب جرم نروند.
: اگر دید جامعه نسبت به زنان مطلقه تغییر نکند این مسئله به صورت بحرانی بزرگ در خواهد آمد و شاید اثرات منفی آن غیر قابل جبران باشد.
: خانواده‌ها، غالباً به زنان مطلقه به چشم گناهکار نگاه می‌کنند و کمتر پیش می‌آید که آنها را مورد حمایت قرار دهند.
: این نوع نگرش درباره زنانی که از همسران خود طلاق گرفته‌اند میزان ارتکاب جرم در آنها را افزایش می‌دهد و هنگامی که این زنان که معمولاً سرپرست خانواده‌هایشان هستند به جرم روی بیاورند فرزندانشان هم به این ورطه کشیده می‌شوند و راه مادر خود را ادامه می‌دهند که نتیجه این امر افزایش تعداد مجرمان در جامعه است.
: اگر به این زنان و شرایط آنها منطقی‌تر و بهتر نگاه می‌شد، شاید آنان مشغول به انجام کاری عادی می‌شدند و می‌توانستند زندگی خود را به صورت معمولی ادامه دهند و مشکلات مطرح شده به وجود نیاید.
: فرهنگ ما به گونه‌ای نیست که بتوان به سادگی نگاه منفی به زنان مطلقه را تغییر داد. این کار نیاز به زمان زیاد و فرهنگ‌سازی مداوم دارد و در صورتی که برنامه منظم و درستی از جانب دستگاه‌های مسئول انجام نگیرد، مشکلات فراوانی به وجود خواهد آمد که جبران آنها بسیار مشکل است.
: برای پیشگیری از گسترش این پدیده نخست باید به ریشه‌یابی علل افزایش طلاق در جامعه پرداخت و این مشکل را حل کرد در این صورت معضل بزهکاری زنان مطلقه نیز کم رنگ‌تر خواهد شد.

میثم صالحی

/ 2 نظر / 40 بازدید
گلي

سلام وب قشنگي داري، خوشحال ميشم به من سربزني[گل]

وحیده

سلام ممنون از حضورتون مطالب جالب و اموزنده ای دارید